Stylistka paznokci

Stylistka paznokci

Start w każdym biznesie jest trudny. Na sukces każdego biznesu, nawet tego najmniejszego ma wpływ wiele czynników. Oczywiście wiele zależy od nas samych. Nasze zaangażowanie, umiejętności, motywacja oraz chęć zdobywania nowych umiejętności to chyba te najważniejsze cechy, które powinniśmy posiadać na początek. Oczywiście w każdym biznesie dużą role odgrywają jeszcze inne elementy, na które mamy mniejszy wpływ albo nie mamy go wcale.

Wiele osób twierdzi, że zawód stylistki paznokci to relatywnie prosta usługa za niewygórowaną cenę. Niestety taka opinia jest dość rozpowszechniona wśród wielu osób i bardzo krzywdząca. Każda stylista paznokci, niezależnie od stażu pracy musi posiadać odpowiednią podstawową wiedzę. Dodatkowo swój warsztat musi rozwijać, inwestować w swoją wiedzę oraz nowe kursy. A wszystko po ty, żeby być profesjonalistką w swoim zawodnie. Dążenie do perfekcji to długa i trudna droga natomiast chcąc coś osiągnąć w dziedzinie jaką jest stylizacja paznokci  inaczej nie będzie.

Jeżeli chcesz  naprawdę profesjonalnie zajmować się stylizacją paznokci musisz znać podstawową wiedzę, która jest kluczowa w tym zawodzie. Wiedza na temat budowy paznokcia i najnowszych badań w tej dziedzinie to fundament, bez którego nawet najlepsza stylizacji nie powinna mieć miejsca. Ale jak zawsze zacznijmy wszystko od początku????.

Budowa paznokcia:

Nauka o paznokciu i o jego budowie jest to ciągły proces. Cały czas naukowcy, podolodzy i dermatolodzy spierają się albo maja inną wizję na temat chociażby samego nazewnictwa czy profesjonalnego opisania poszczególnych elementów paznokcia. My koncentrujemy się na kilku najważniejszych elementach i terminach: 

OSKÓREK:

Cienka warstwa martwej tkanki, która pochodzi z obrąbka naskórkowego płytki paznokcia.  Oskórek przylega bezpośrednio do płytki paznokcia. Dzięki czemu tworzy szczelną i jednolitą warstwę, która zapobiega się przedostawaniu  niebezpiecznych czynników (takich ja patogeny) do macierzy paznokcia.

MACIERZ:

Najważniejsza cześć paznokcia. To właśnie tutaj powstają komórki płytki paznokcia oraz następuje kształtowanie się tej płytki. Nowe badania pokazały, że macierz nie jest płaska , jak wcześniej zakładano, tylko jest w kształcie litery „J”. Zakrzywiona cześć tej litery stanowi jej tylną część. Naukowcy rozróżniają górną i dolną część. Najważniejsza informacja jak płynie z tego to fakt, że górna cześć płytki paznokcia jest formowana przez obszar macierzy górnej (zwanej czasami grzbietowej). Przeważająca część płytki paznokcia jest jednak budowana przez dolną część macierzy.

PŁYTKA PAZNOKCIA:

Jest to nic innego jak warstwa ochronna, która powstaje i buduje się z martwych komórek paznokcia. Płytka chroni tkankę miękką znajdującą się w dolnej części. Powszechnym błędem jest myślenie , że płytka paznokcia chroni łożysko. Każdy profesjonalista powinien dobrze rozumieć różnicę pomiędzy łożyskiem a tkanką miękką.

ŁOŻYSKO PAZNOKCIA:

Dolna część tkanki miękkiej, która znajduje się pod płytką paznokcia, której zadaniem jest podtrzymanie płytki paznokcia. 

OBRĄBEK (Hyponychium):

„Uszczelniacz” pomiędzy tkanka miękką a krawędzią płytki paznokcia. Zadanie jest bardzo proste tego systemu. Nie dopuszczenie żadnej infekcji do łożyska paznokcia. Eliminacja patogenów z całego układu

KOŚĆ KONIUSZKA PALCA

Podtrzymuje, kształtuje macierz, płytkę oraz paznokieć.

Wile powstało prac na temat budowy płytki paznokcia. Badania ukazują coraz to nowe fakty. Osobiście zapraszamy do śledzenia wszystkich artykułów o tej tematyce. Szczególnie, że ostatnio coraz więcej miejsca w prasie profesjonalnej jest poświęcone tej właśnie tematyce

Leave a Reply